За даними Інституту соціології НАН України 75 % дітей віком від шести до 17 років є активними користувачами мережі Інтернет. Дослідження проводилося у 11 містах України, в опитуванні взяло участь 1200 респондентів (дітей і дорослих) щодо якісного і кількісного використання дітьми Інтернет-ресурсів. Результати дослідження вражають:
22 % дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих. 28 % дітей, побачивши в Інтернеті рекламу тютюну та алкоголю, хоч раз спробували їх купити, а 11 % - намагалися купити наркотики.
Понад 28 % дітей готові переслати через Інтернет свої фотографії незнайомцям. 17 % опитаних без коливань погоджуються повідомити інформацію про себе та свою родину: місце проживання, професію, графік роботи батьків. Для чого незнайомцям може знадобитися така інформація, діти, як правило, не замислюються.
Тому, шановні батьки, перш ніж ви дозволите виходити дитині в он-лайн без вашого нагляду, встановіть правила користування Інтернетом і домовтеся з дитиною, що вона буде їх дотримуватися.
Якщо ви не знаєте, з чого почати, ось кілька порад, які допоможуть навчити дітей безпечно користуватися Інтернетом.
1. Заохочуйте дитину ділитися з вами своїм досвідом роботи в Інтернеті. Насолоджуйтеся в Інтернеті разом зі своїми дітьми.
2. Привчайте своїх дітей довіряти інтуїції. Якщо щось примушує в он-лайні їх нервувати, вони повинні вам про це повідомити.
3. Якщо ваші діти відвідують чат-кімнати, грають в он-лайні у відеоігри або роблять щось інше в Інтернеті, для цього вимагається ім’я користувача, а яким його можна було б ідентифікувати. Допоможіть дитині правильно вибрати ім’я, і проконтролюйте, щоб воно не відображало ніякої особистої інформації про них.
4. Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не давали своєї адреси, номера телефону або іншої персональної інформації, включаючи інформацію про те, в яку школу вони ходять або де їм подобається грати або відпочивати.
5. Поясніть своїм дітям, що різниця між правильним та неправильним в Інтернеті така ж, як і в реальному житті.
6. Розкажіть своїм дітям, як виявляти повагу до інших в он-лайні. Переконайте їх, що правил культурної поведінки потрібно дотримуватися не лише в реальному житті, але й тоді, коли знаходишся за комп’ютером.
7. Виховуйте у ваших дітей повагу до чужої власності в он-лайні. Поясніть їм, що створення незаконних копій творів інших людей: музики, відеоігор, програм – це все одно, що крадіжка товарів в магазині.
8. Накажіть своїм дітям ніколи не зустрічатися зі своїми он-лайн- друзями особисто. Поясніть їм, що вони можуть бути не тими, за кого себе видають.
9. Попередьте своїх дітей, що не все, що вони читають або бачать в он-лайні, є правдивим. Заохочуйте їх запитувати про це, якщо вони в чомусь невпевнені.
10. Контролюйте, що ваші діти роблять в он-лайні, за допомогою найсучасніших програм Інтернету. Батьківський контроль може допомогти фільтрувати шкідливий вміст, здійснювати моніторинг сайтів, які відвідують ваші діти, та з’ясувати, що вони там роблять.
Немає коментарів:
Дописати коментар